Поліцейська деонтологія: навчальний посібник / за заг. ред. В. Я. Марковського. Львів: ЛьвДУВС, 2020. 316 с.
У навчально-методичному посібнику викладено історію розвитку деонтології як галузі знань, її методологію. Розкрито основні поняття і категорії, завдання і функції поліцейської деонтології, її принципи і норми. Окреслено наукові підходи до розуміння поліцейської діяльності, зміст та ознаки, субʼєкти і обʼєкти, основні завдання та напрями, функції правоохоронної діяльності. Розʼяснено співвідношення правоохоронної та поліцейської діяльності, місце поліції в системі правоохоронних органів. Проаналізовано значення правової, інформаційної та політичної культури для формування правової свідомості особи поліцейського, особливості правової освіти поліцейського та головні вимоги до обраного фаху. Здійснено доктринальне тлумачення деонтологічних кодексів поліції, розроблених за ініціативи Ради Європи та ООН, стандартів професійної етики Національної поліції. Автори посібника відстоюють думку, згідно з якою акти деонтологічного змісту є частиною громадянського (цивільного) контролю за діяльністю правоохоронних органів, зокрема, Національної поліції України.
Пендюра М. М. Поліцейська деонтологія : курс лекцій / М. М. Пендюра.Київ : 7БЦ, 2021. 277 с.
Курс лекцій охоплює фундаментальні питання навчальної дисципліни «Поліцейська деонтологія», що містяться в програмі і робочій програмі навчальної дисципліни та, рекомендовані МВС України для закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що готують здобувачів вищої освіти за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність». В цьому навчальному виданні визначаються предмет, принципи, завдання, методи пізнання навчальної дисципліни «Поліцейська деонтологія», а так само розглядаються крізь призму міждисциплінарного підходу складні теоретичні і практичні питання (проблеми) взаємозв’язку та взаємодопомоги представників органів правопорядку (поліції) із громадськими міжнародними (національними / неурядовими) організаціями, окремими соціальними групами (учнями дошкільних закладів, закладів середньої, вищої освіти, територіальними громадами, представниками засобів масової інформації, національними меншинами, мультикультурними групами суспільства тощо), міжнародні (національні) рівні та форми забезпечення прав і основоположних свобод людини та громадянина, дотримання гендерних можливостей всіх груп (об’єднань) громадян до професійної діяльності, формування комунікативної культури поліцейського та, його спілкування з громадянами (з дітьми, іноземцями, людьми з вадами, потерпілими, підозрюваними тощо), системи об’єктивних та суб’єктивних факторів, що впливають на виконання професійних обов’язків поліцейських.
Професійно-психологічна підготовка поліцейського : навч. посіб. / А. М. Гельбак, О. М. Молчанова, Г. В. Мухіна, Н. В. Цумарєва. Київ: Алерта, 2024. 258 с.
Навчальне видання складається з восьми розділів, кожен з яких висвітлює питання щодо професійно-психологічної підготовки працівника і працівниці поліції. Посібник може бути корисний як курсантам, які навчаються в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, так і викладачам, а також усім, хто цікавиться проблематикою психологічної підготовки та має бажання підвищити свій рівень психологічної культури.
Короткова Ю. М. Неперервна професійна підготовка поліцейських (соціально-гуманітарний складник) : навчальний посібник / Ю. М. Короткова, Г. В. Мухіна, Т. М. Сабельникова / за заг. ред. С. С. Вітвіцького. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2022. 164 с.
Навчальний посібник укладено з урахуванням сучасних вимог до професійної діяльності працівників правоохоронної сфери й новітніх підходів до неперервної підготовки поліцейських. Він складається з трьох розділів: «Ефективна комунікація», «Професійна етика», «Стресостійкість». Кожний розділ містить теоретичний матеріал, тести для самоконтролю, список літератури. Посібник адресується як здобувачам і здобувачкам поліцейської освіти, так і правоохоронцям-практикам, які прагнуть підвищити свій професійний рівень.
Комунікативні та психологічні аспекти підготовки фахівців для Національної поліції : [навчальний посібник] / [В.М. Бесчастний, Г.В. Мухіна, О.О. Новікова]; за ред. В. М. Бесчастного.Кривий Ріг : ДЮІ МВС України, 2017. 155 с.
Навчальний посібник укладено з урахуванням програми навчальної дисципліни «Комунікативні та психологічні аспекти підготовки фахівців для Національної поліції» і призначено для курсантів та слухачів усіх форм навчання, а також науково-педагогічного складу. Посібник складається з трьох частин: теоретичної, у якій подано інформацію щодо основних тем загальної частини навчальної дисципліни «Комунікативні та психологічні аспекти підготовки фахівців для Національної поліції», практичної, яка містить тестові та практичні завдання, а також глосарію.
Мухіна Г. В. Юридична психологія : навчально-методичний посібник / Г. В. Мухіна. – Київ : ВД «ДАКОР». 2019. - 236 с.
Навчально-методичний посібник укладено з урахуванням програми навчальної дисципліни «Юридична психологія» і призначено для курсантів, студентів та слухачів усіх форм навчання. Посібник складається з трьох частин: теоретичної, у якій подано інформацію щодо основних тем загальної частини навчальної дисципліни «Юридична психологія»; практичної, яка містить тестові та практичні завдання; методичної – планів семінарських занять, рекомендацій до виконання самостійної роботи, списку літератури тощо.
У навчальному посібнику, який підготовлено згідно з програмою навчальної дисципліни «Поліцейська деонтологія», висвітлено міжнародні та вітчизняні деонтологічні засади професійної діяльності поліції, розкрито ключові питання кожної з тем. Для викладачів та здобувачів вищої освіти ЗВО системи МВС України.