Доценко А. І. Туристичне краєзнавство : навч. посібн. / А. І. Доценко. К.: Університет «Україна», 2022. 128 с.
У навчальному посібнику, розглянуто теоретичні та практичні засади комплексного дослідження краєзнавства. Є першим в Украї- ні навчальним посібником з краєзнавчої діяльності. У посібнику розкрито об’єкт, предмет і методи дослідження організації крає- знавчої діяльності, виявлено етапи її становлення і розвитку, роз- роблено схему краєзнавчого районування України. Значну роль приділено науково-краєзнавчій та туристично-крає- знавчій діяльності. Розкрито організацію краєзнавчої діяльності у на - вчальних закладах, громадських організацій та державних установ. Посібник призначений для студентів, викладачів та вчителів.
Уварова Г. Ш., Мелько Л. Ф. Туристичне країнознавство: навч. посіб. К. : ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», 2022. 410 с.
Посібник містить загальні відомості про витоки туристичного країнознавства, особливості і тенденції розвитку туризму в макрорегіонах світу, а також акцентує увагу на програмі туристичного дослідження країни. Основний зміст посібника присвячений характеристиці країни світу за туристичним макрорегіонами із зазначенням чинників, що впливають на розвиток туризму, туристичних ресурсів, стану і тенденцій розвитку туризму, а також аналізу видів туризму, центрів та туристичних районів в країнах світу, основних турів до країн з України. Для здобувачів вищої освіти спеціальність «Туризм», учнів профільних класів, а також для фахівців туристичної сфери, які займаються туристичною аналітикою та проблемами туристичного країнознавства.
Туристське країнознавство : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Д. Д. Гурова, В. Д. Біляченко, М. О. Фролов. – Запоріжжя : ТОВ “ЛІПС” ЛТД, 2009. – 332 с.
Навчальний посібник складено згідно з програмою навчальної дисципліни “Туристське країнознавство”. Посібник складається із двох розділів – теоретичний та реґіональний огляду. У реґіональному розділі подано найпривабливіші для туристів країни з кожного туристського реґіону світу. Відмічена важлива роль туризму в кожній із країн. Висвітлено питання особливостей природних та історико-культурних рекреаційних ресурсів, митні правила, особливості транспорту, національної кухні та інших нюансів туризму в цих країнах. Посібник призначено для студентів географічних і туристських факультетів вищих навчальних закладів, а також тих, хто цікавиться країнознавством та іноземним туризмом.
Аріон О. В. Географія подорожей та туризму: навчально-методичний посібник до спецкурсу для студентів освітнього рівню «бакалавр» спеціальності 106 Географія (електронне видання). К., 2023. 121 с.
Навчально-методичний посібник розкриває структуру дисципліни «Географія подорожей та туризму», основні навчальні цілі та програмні результати. Містить виклад навчального матеріалу відповідно програми дисципліни, базові завдання і рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів в рамках дисципліни, зокрема вимоги та рекомендації до виконання курсової роботи.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Лизогуб В. А. Країнознавство: підручник. 2-ге вид., перероб. Харків: Право, 2024. 504 с.
Підручник підготовлено відповідно до навчальної програми з «Країнознавства» на основі розгляду теоретичних проблем країнознавства та характеристики окремих країн. Особлива увага приділяється синтезу, систематизації та узагальненню різнорідних даних про політичну, економічну, соціальну, культурологічну сфери життєдіяльності суспільства, світу в цілому, окремих регіонів і держав.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Туристичне країнознавство: навч. посіб. / За ред.. В. Ф. Семенова. Херсон: ОЛДІ- Плюс,2024, . 392 с.
У навчальному посібнику вміщується інформація про особливості розвитку суспільства, сучасний стан економіки, культури, туризму і реакції в різних туристичних регіонах і окремих країнах світу. Аналізується туристична привабливість країн, причинно-наслідкові особливості формування відомих туристичних дестинацій, тенденцій розвитку у просторі. ... Розглядаються основні теоретичні засади загального та туристичного країнознавства, предмет, об’єкт, основні поняття і категорії дисципліни, розкривається економічна, соціальна, культурна картина сучасного світу, аналізується сутність процесів глобалізації та регіоналізації, ... містяться характеристики країн світу, їхніх туристичних районів та найбільш привабливих туристичних об’єктів.