Історія журналістики

Історія журналістики

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Кость Степан. Журналістика і війна: Навч. посібник. Львів: ЛНУ імені. Івана Франка, 2018. 414 с.

У навчальному посібнику йдеться про ідею державності й ідею боротьби як такі, що мають методологічне значення для вивчення історії української преси, про історію української військової преси і воєнну журналістику, про антиукраїнські війни Росії, про інформаційну війну і зокрема про «гібридну» війну. В одному із розділів порушено і питання методики підготовки журналіста до поїздки в зону бойових дій ( у цьому розділі є й розповіді воєнних журналістів про свою роботу). У посібнику зроблено спробу з’ясувати концептуальну основу висвітлення воєнної тематики у ЗМІ, автор звертає увагу на різницю між пропагандою і журналістикою, на дотримання професійних стандартів у діяльності воєнних журналістів. Навчальний посібник призначений для магістрів факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, які слухають спецкурс «Воєнна журналістика», але порушені в ньому питання можуть зацікавити як викладачів і студентів інших факультетів, так і широкий читацький загал.

Телевізійна та радіокомунікація: історія, теорія, новітні практики : підручник

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Телевізійна та радіокомунікація: історія, теорія, новітні практики: підручник / В. В. Лизанчук, І. В. Крупський, О. М. Білоус та ін ; За ред. д-ра філолог. наук, проф. В.В. Лизанчука ; МОН України, ЛНУ ім. І. Франка

Системно розкрито особливості телевізійної та радіокомунікації, методику створення телевізійних і радіоматеріалів у нинішніх умовах інтенсивного розвитку інформаційних технологій. Відкрито науково-педагогічне вікно в найскладніші політико-ідеологічні, соціально-економічні, морально-духовні процеси журналістської творчості, які пов’язані з гібридною війною, застосуванням витончених методів і способів інформаційно-психологічного втручання російських ЗМІ не лише в життєве середовище України, а й інших країн світу. Аргументовано, що боротьба з маніпулятивним, антиукраїнським, аморальним наративом має ґрунтуватися на правді, гуманістичних засадах українськоцентричної парадигми, яка в галузі комунікавістики означає сукупність концептуально-методологічних підходів, національно-громадянських, морально-духовних цінностей, аксіологічних настанов, журналістської гідності. Всебічно схарактеризовано основоположні, взаємозв’язані принципи і функції медіа, діяльність яких потрібно спрямовувати на консолідацію суспільства, утвердження української національної ідентичності, інтеграцію України в європейський цивілізований світ. Досліджено, що свобода слова і відповідальність журналістів, стандарти журналістської творчості мають охоплювати українські людино-націоцентричні вартості. Для студентів, викладачів факультетів, відділень журналістики і масової комунікації, журналістів-практиків і тих, хто цікавиться найновішими особливостями електронної комунікавістики.

Історія зарубіжної журналістики : навчально-методичний посібник

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Хітрова Т. В. Історія зарубіжної журналістики : навчально-методичний посібник / Т. В. Хітрова. Запоріжжя: ЗНТУ, 2019.

Посібник призначений для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» спеціальності 061 «Журналістика», які вивчають курс «Історія зарубіжної журналістики». Навчальний посібник охоплює період історії зарубіжної журналістики від античності до І пол. ХХ ст. Окрім теоретичного матеріалу, перекладних журналістських текстів та першоджерел, містить завдання до практичних занять, до самостійної та індивідуальної роботи студентів, тест тес вправи та рекомендовану літературу до кожної теми.

Історія журналістики: виникнення та розвиток новинних мас-медіа в країнах Європи, Азії та Північної Америки (ХVІІ-ХХ ст.). Підручник для студентів вищих навчальних

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Срібняк І. Історія журналістики: виникнення та розвиток новинних мас-медіа в країнах Європи, Азії та Північної Америки (ХVІІ-ХХ ст.). Підручник для студентів вищих навчальних закладів / МОН України; ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; Київський університет імені Бориса Грінченка (2-ге вид., перероб.). / І. Срібняк. К.: Міжнародний науково-освітній консорціум імені Люсьєна Февра, 2018. 156 с.

У підручнику відтворено історію становлення та розвитку мас-медіа провідних країн світу, розглянуто різні аспекти функціонування національних медійних систем, простежено процес виникнення кількох найбільших інформаційних агенцій, розкрито особливості впливу ЗМІ на перебіг суспільно-політичних подій у різних країнах світу в ХVІІ-ХХ ст. Для студентів, науковців, викладачів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією мас-медіа. Р

Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики (1989-2019) : навчальний посібник / Ю. В. Нестеряк, Ю. М. Нестеряк, О.П. Клименко. К.: ВЦ «Академія»,2022. 192 с.

Ця книга – перше комплексне дослідження новітньої історії української журналістики та розвитку національного інформаційного простору України в період 1989–2019 років. Послідовне викладення фактів, що прямо стосуються новітньої історії української журналістики, перемежовується інформацією про події більш опосередковані, яка однак допомагає змалювати тло, на якому відбувалися формування й розвиток інформаційного простору незалежної України. Суспільно-політичне середовище відіграє фундаментальну роль у процесах формування і трансформації системи засобів масової інформації. Тому події, пов’язані з історією української журналістики, розглядаються у контексті суспільних і політичних подій, супроводжуються коментарями ключових осіб української новітньої історії. Автор ілюстрацій до книги – фотокореспондент газети ”Голос України” Олександр Клименко. Для студентів, аспірантів, викладачів, науковців, дослідників журналістики, фахівців інформаційної галузі та широкого кола читачів.

Тоталітарна журналістика. Доба радянізації та змосковлення України : за документами архівів та матеріалами преси

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Тимошик М. С. Тоталітарна журналістика. Доба радянізації та змосковлення України : за документами архівів та матеріалами преси / Микола Степанович Тимошик. Кам'янець-Подільський : Друкарня "Рута", 2024. 519 с. : іл., портр.

Вона — про житейський вибір, позицію, вірність улюбленому ремеслу, готовність і здатність на прямо стояння – наперекір обставинам. Отож, крім усього архівного й тому маловідомого, ця книга також і про сенс буття у професії та житті. Написана у манері викладу сюжетного розвитку подій — «нон-фікшн», втім із посиланням на першоджерела. Об’єктом осмислення феномену тоталітарної журналістики стала вся системи українських друкованих ЗМІ крайового рівня (обласна, районна, багатотиражна періодика) доби змосковлення та радянізації України. Для журналістів, редакторів, науковців, студентів, усіх, хто працює в національному інформаційному просторі. Книга може бути корисною тим, хто цікавиться історією України тоталітарної доби.

» Журналістика