Вступ до гостинності та історія туризму

Історія туризму

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Устименко Л. М., Афанасьєв І. Ю. Історія туризму : Навч. посіб. 4-те вид., переробл. та допов. Київ, Алерта, 2023. 378 с: іл.

У 4-му, переробленому та доповненому, виданні навчального посібника «Історія туризму» розповідається про появу, поширення туризму в багатьох регіонах планети, включно з формуванням українського бізнесу й політики в туристичній галузі. Охарактеризовано, проілюстровано головні етапи розвитку міжнародного та українського туризму, розглянуто особистий внесок сотень видатних осіб, які сприяли становленню, вдосконаленню сфери гостинності, транспортної інфраструктури, туристичної справи. Багато уваги приділено ресурсам, методам, прийомам, які використовувалися для промоції подорожей, туристичних послуг у різних країнах, обставинах, із різними технологіями. Навчальний посібник рекомендовано закладам, які готують бакалаврів за освітніми програмами: «Туризм», «Міжнародний туризм», «Культурний туризм та музейний менеджмент». Для студентів, аспірантів, викладачів вишів, які спеціалізуються на підготовці фахівців туризму та суміжних напрямів освітньої, наукової та практичної діяльності.

Інноваційні технології в туризмі та гостинності

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Розкрито інновації у соціально-культурному сервісі та туризмі з використанням досвіду вітчизняних та зарубіжних досліджень, особливості інноваційних процесів, а також еволюційні зміни у цих галузях. Розглянуто функції інновацій та управління інноваційною діяльністю у туризмі та гостинності, принципи сталого розвитку туризму, методи оцінки економічної ефективності інновацій, вплив науково-технічного прогресу у суміжних з туризмом галузях на нововведення у туристській діяльності. Наведені матеріали ґрунтовно розкривають теоретичні основи та практичний інструментарій функціонування індустрії туризму з урахуванням національного та світового досвіду. Уміщені основні поняття дисципліни, завдання для поточного оцінювання і питання до підсумкового контролю щодо засвоєння матеріалу,та список рекомендованої літератури. Призначено для здобувачів вищої освіти, аспірантів, викладачів та фахівців, які приймають інноваційні рішення.

Джинджоян В.В. Інноваційні технології в туризмі та гостинності: навч.посіб./ В.В. Джинджоян та ін. К.: Каравела, 2024. 340 с.

Історія туризму: навч. посіб.

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Лиман С. І. та ін. Історія туризму: навч. посіб. Суми: Університетська книга, 2023, 372 с.

У навчальному посібнику висвітлюються етапи історії світового та вітчизняного туризму – від подорожей у стародавні часи дотепер. Висвітлюються процеси зародження й розвитку туризму в Україні та світі, виникнення туристичних підприємств, створення міжнародних туристичних організацій, глобалізації туризму. Узагальнюється історичний досвід різних народів у туристичній галузі. Для студентів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться історією подорожей та туризму.

» Туризм і рекреація