Еннан Р. Є. Медіаправо : навчально-методичний посібник для здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем спеціальності «Журналістика» / Р. Є. Еннан. - Одеса : НУ "ОЮА", 2020. - 50 с. DOI: 10.32837/11300.14907
У навчально-методичному посібнику містяться матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Медіаправо»: зміст навчальної дисципліни за темами лекцій та практичних занять, методичні рекомендації для підготовки до семінарських занять, завдання до самостійної роботи, теми для самостійного опрацювання, перелік нормативно-правових актів, роз’яснень, рекомендацій та узагальнень судової практики, перелік основної навчальної та навчально-методичної літератури рекомендованої для ознайомлення під час вивчення курсу, питання для перевірки знань з курсу, тестові завдання. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, для підготовки здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем спеціальності «Журналістика».
Права людини та масмедіа в Україні. Частина 3: Збірник конспектів лекцій / за ред. Виртосу І., Шендеровського К. Київ : Інститут журналістики, 2021. 354 с.
Третя частина збірника лекцій «Права людини та масмедіа в Україні», як і перша (2018) та друга (2020), стане в нагоді викладацькій спільноті та студентству факультетів та кафедр журналістики. Нові лекційні теми – це нові можливості для вдосконалення журналістської освіти та саморегулювання медіапрацівників на цінностях прав людини. Це спеціальне видання підготовлено в межах реалізації спеціальної програми стажування та підвищення кваліфікації «Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики». Погляди, висловлені в публікаціях, належать авторам і не обов’язково відображають позицію ініціаторів програми. Збірник загалом або окрему його частину (конспект лекції) може використати будь-який вищий навчальний заклад підготовки за журналістським фахом або будь-яка медіаорганізація для підвищення кваліфікації журналістів та журналісток, які в своїй роботі спираються на цінності прав людини. В електронному форматі тексти доступні на сторінці Ресурсного хабу Інституту журналістики «Права людини та медіадіяльність» за посиланням http://labs.journ.univ.kiev.ua/hrj/
Кодацька Н. О. Медіаправо : навчальний посібник Н. О. Кодацька, В. В. Філатов. Дніпро : УМСФ, 2024. 93 с.
У навчальному посібнику: аналізуються фундаментальні принципи та положення медіаправа, а також його основні методи; розглядається правове регулювання основних видів діяльності та становище суб’єктів правовідносин у сфері медіа; досліджується питання ліцензування та реєстрації означених суб’єктів, а також питання юридичної відпові-дальності у сфері медіа. Рекомендовано студентам, аспірантам юридичних вищих навчальних закладів, а також навчальних закладів, які здійснюють підготовку журналістів і фахівців у сфері суспільних комунікацій.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Правові норми журналістики України: навч. посіб. / З. В. Галаджун, М.В. Колеснікова. Київ: Видавець ФОП Піча Ю.В., 2021. 248 с.
У навчальному посібнику викладено історію зародження та розвитку феномену свободи слова, його межі та обмеження; багато уваги приділено явищу соціальної відповідальності, його концепціям, моделям існування та видам. Окремі розділи присвячено режиму доступу до інформації, захисту журналістських джерел, регулюванню інформаційних відносин у сфері масової інформації, особливостям трудових відносин у редакційних колективах, правовому регулюванню обігу інформації в Інтернет-мережі та інформаційним відносинам в сфері інтелектуальної власності, а також видам та підставам юридичної відповідальності журналіста, випадкам звільнення від відповідальності за поширення інформації з ознаками дифамації. Для студентів факультетів та відділень журналістики, журналістів- практиків та усіх, хто цікавиться правовим аспектом журналістської діяльності.