Холод О. М. Спічрайтинг : курс лекцій / Холод О. М. К. : КиМУ, 2011. 137 с.
Курс лекцій присвячений аналізу сутності, структурі, функціям, метода, методикам і проблемам написання промов для відомих людей як журналістами, так і представниками інших фахів. У курсі лекцій визначається місце спічрайтингу серед інших навчальних дисциплін та галузей знань, аналізуються функції спічрайтингу та вчення про нього. Розповідається про професію «спічрайтер», піддаються аналізу історичні причини виникнення спічрайтинг. Подається аналіз промов політиків ХХ століття й тлумачиться ремесло спічрайтерства (на прикладі промов І. Сталіна, А. Гітлера, Ю. Тимошенко, В. Ющенка, В. Януковича тощо). Аналізуються мовленнєві штампи і кліше в публічних виступах, вживання в мас-медіа психолінгвістичних інструментів маніпуляції ззовні через «фахові оцінки» спічрайтерів, лінгвістичні засоби спічрайтерів в інтернеті при формуванні іміджу політиків. Обгрунтовується необхідність урахування спічрайтером фізіології ритора та її зв’язку з промовою, типів темпераменту спічрайтера і промовця як бази для спічрайтера, емоційний вектор оратора. Розповідається про надання спічрайтером ефекту збудження публіки, про зв’язок підсвідомого спічрайтера з підсвідомим оратора. Аналізується специфіка взаємин між спічрайтером і замовником. Курс лекцій призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю «Журналістика» (спеціалізація «Реклама та зв’язки з громадськістю»). Матеріали досліджень, викладені автором, будуть цікавими для написання бакалаврських і магістерських робіт, а також всім, хто цікавиться мистецтвом спічрайтера.
Сидоренко Т. М. Конспект лекцій з навчальної дисципліни «Спічрайтинг та риторика». Київ: Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, 2021
Конспект лекцій підготувала Сидоренко Т. М., кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності. Конспект лекцій з навчальної дисципліни «Спічрайтинг та риторика» поглиблює знання про становлення риторики як науки, закони риторики, особливості написання текстів публічних виступів, роль оратора та аудиторії під час проголошення виступу. У посібнику розкрито значення й функції спічрайтерів під час публічних комунікацій.
Ораторська майстерність та спічрайтинг [Електронний ресурс]: методичні рекомендації до семінарських занять та самостійної роботи студентів спеціальності 291 "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" першого (бакалаврського) рівня / уклад. О. М. Кузь, Н. О. Коннова, Ю. І. Потоцька. Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2021. 50 с.
Подано методичні рекомендації до семінарських занять і самостійної роботи з усіх тем навчальної дисципліни, що буде сприяти підвищенню рівня знань студентів, формуванню необхідних компетентностей із ораторської майстерності та спічрайтингу. Рекомендовано для студентів спеціальності 291 "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" першого (бакалаврського) рівня всіх форм навчання.
Хорошевський А. Промови, що змінили світ. Харків : Фоліо, 2019, 362 с.
У книзі представлено промови найвидатніших персон — Мойсея, Ісуса, Мухаммеда, Єлизавети I, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна, Михайла Грушевського, Адольфа Гітлера, Йосипа Сталіна, Вінстона Черчілля, Махатми Ґанді, Джона Кеннеді, Мартіна Лютера Кінґа, Рональда Рейґана, Михайла Горбачова, Володимира Путіна, Барака Обами та інших. Ці промови — не тільки шедеври ораторської майстерності, це віхи в історії людства, які є відправними точками подій, що змінили світ.