Іващенко В.Л. Сучасні медіакомунікативні технології: навчальний посібник. Київ: ТОВ «Видавництво “Розумники”», 2021. 192 с.
У навчальному посібнику подано теоретичний матеріал, питання для самоконтролю та підсумкового контролю, практичні завдання й завдання для поточного контролю, тести підсумкового контролю з дисципліни «Сучасні медіакомунікативні технології» для магістрів журналістських спеціальностей. Видання спрямоване: на формування у студентів системи знань про комунікації як соціальний феномен і технології як спосіб керування комунікативними процесами у вирішенні фахових завдань; на оволодіння базовим інструментарієм сучасних медіакомунікативних технологій; на вироблення навичок і умінь передбачати поведінку аудиторії на новий інформаційний продукт та використовувати набуті знання в практичній професійній діяльності. Для студентів та викладачів закладів вищої освіти.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Кузнєцова Т. В. Аксіологічні моделі мас-медійної інформації : монографія / Т. В. Кузнєцова. Суми : ВТД «Університетська книга», Стереотипне видання 2024. 304 с.
У монографії розглянуто проблему аксіологічного дослідження медіатексту. Запропонована типологія аксіологічних моделей мас-медійної інформації, структурно-концептуальний аналіз яких дозволяє виявити механізми формування оцінки в журналістському матеріалі, а також тенденції подання соціокультурної інформації в комунікативному просторі. Для науковців, викладачів, журналістів, редакторів, а також усіх, хто цікавиться аксіологічними проблемами ЗМК.
Бережна О. Б., Андрющенко Т.,Ю. Типографіка: навч. посібник. Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2021. 125 с.
Розглянуто призначення та сфери використання типографіки, історичний розвиток типографіки у світі й особливості розвитку кириличної писемності, параметри та класифікацію шрифтів, основи використання шрифтів у друкованих та електронних виданнях.
Глібко О. А., Голотенко К. С. Комп’ютерна графіка. Створення та редагування растрових зображень: навч. посіб. Харків: ТОВ «Планета-Прінт», 2020. 294 с.
Розглянуто основні теоретичні відомості щодо принципів і методів створення та редагування растрових зображень у популярному редакторі Adobe Photoshop
Головко О.А. Макетування і верстка: Adobe InDesign: комп'ютерний практикум для студ. спеціальності 061 «Журналістика» Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. 97 с. URL:
Комп'ютерний практикум призначений для використання у навчальному процесі при вивченні курсу «Макетування і верстка». Видання містить збірку практичних завдань по роботі з текстом та графікою у текстовому редакторі Adobe InDesign CC, які розроблені для набуття та засвоєння студентами таких умінь і навичок, як створювати макети та здійснювати верстання різних видів та різних типів складності друкованої продукції (газет, журналів, брошур, листівок тощо). У навчальному посібнику подаються практичні завдання до виконання комп'ютерних практикумів, завдання для самостійної роботи, контрольні питання до теми. Для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 061 «Журналістика», а також усіх, хто цікавиться роботою у текстовому редакторі Adobe InDesign CC.
Єфімов Ю.В. Комп’ютерна графіка: Adobe двома руками: навч. посібник. Київ: унт ім. Б. Грінченка, 2018. 120 с.
Навчальний посібник націлений на формування у студентів базового комплексу знань, умінь та навичок в оволодінні програмами комп’ютерної графіки для вирішення фахових завдань та поглибленого вивчення можливостей їхнього застосування. Посібник написано зрозумілою мовою, зручною для засвоєння. Навчальний посібник спрямований на поглиблене вивчення дисципліни, методик створення рекламних макетів; опанування студентами теоретичних основ дизайну, методів розробки креативних макетів, набуття знань та формування практичних навичок при вирішенні фахових завдань, що пов’язані з творчими проектами, аналізом, оцінкою ефективності використання результатів своєї праці, розробкою проектів з різною складністю від маленької візитки до складних рекламних конструкцій.
Кросмедіа: контент, технології, перспективи: колективна моногр. / за заг. ред. д. н. із соц. ком. В. Е. Шевченко; Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Київ: Кафедра мультимедійних технологій і медіадизайну Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2017. 234 с
У колективній монографії розглянуто реалізацію механізмів створення кросмедіа, функціонування й управління ними; окреслено терміносистему та основні завдання, висвітлено результати наукових досліджень щодо діяльності цифрових медіа, показано практичний досвід розроблення й організації їх роботи; охарактеризовано явище конвергентності, а також трансформаційні процеси сучасної медіаіндустрії. Монографія розкриває форми взаємодії та взаємозалежність контенту, технологій та композиційно-графічної моделі в кросмедіа. Особливу увагу приділено питанням аналітики, її інтерпретації, а також промоції як одному з вагомих складників розвитку сучасних медіа.
Тмєнова Н. П. Комп’ютерна графіка: навч.-метод. посіб. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2017. 111 с.
Висвітлено основні поняття, історію та сфери застосування комп’ютерної графіки. Розглянуто види комп’ютерної графіки і основні типи колірних моделей. Особлива увага приділяється форматам графічних файлів
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Веселовська Г. В., Ходаков В.Є., Веселовський В.М. Комп'ютерна графіка: навч. посіб. для студентів ВНЗ / під ред. В. Є. Ходаков. Херсон : Олді-Плюс, 2019. 584 с
Навчальний посібник призначений для студентів, слухачів ФППК та викладачів вищих навчальних закладів. Може бути використаний для факультативного та самостійного підготування учнів середніх навчальних закладів. Розглянуто математичні основи, апаратне та програмне забезпечення, провідні технології та практичні застосування комп'ютерної графіки, рекомендовано навчальний практикум.