Основи редакторської та журналістської майстерності

Медіакомпас: путівник професійного журналіста

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Голуб О. П. Медіакомпас: путівник професійного журналіста. Практичний посібник / Інститут масової інформації. Київ: ТОВ “Софія-А”, 2016. 184 с

Журналістика — одна з тих професій, якій потрібно вчитися все життя. Світ змінюється і нам потрібно пристосовуватись до нових викликів. Ще років десять тому для нас було зовсім непотрібним вміння верифікувати інформацію з соціальних мереж. Сьогодні соцмережі настільки інтегрувались в наше життя, що це мають бути базові навички для будь-якого журналіста, який не хоче поширювати фейки і недостовірну інформацію. Ще кілька років тому абсолютна більшість українських журналістів ніколи не думали, що прийдеться вчитись одягати бронежилет. А зараз нам критично знати, як висвітлювати збройні конфлікти. Адже навіть якщо ви не їздите безпосередньо на фронт — новини про ситуацію на окупованих територіях і «сірій» зоні, про вимушених переселенців і сім’ї військових і т.д. виникають постійно і зачіпають майже кожного журналіста. Професійна дискусія навколо дотримання журналістських стандартів і розміщення джинси (прихованої політичної чи комерційної реклами) триває вже довго, але крутиться лише в колі особливо стурбованих долею професії журналістів і медіа-експертів. Ми сподіваємося, що даний посібник дозволить залучити до цієї дискусії ширші кола журналістської спільноти. Ми віримо у високі ідеали і честь професії журналіста. Ми віримо, що постійне навчання і обговорення існуючих проблем української журналістики — правильний шлях для її розвитку. Впевнені, що цей посібник буде корисним як для журналістів-початківців, студентів, так і для вже практикуючих медійників, які хочуть освіжити власні знання зі стандартів та інших особливостей професійної діяльності.

Журналістська майстерність

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Лизанчук В. Журналістська майстерність : підручник / Василь Лизанчук. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. 376 с.

Ефективність функціонування засобів масової комунікації в житті українського суспільства залежить від журналістських професійних якостей – мовного, світоглядно-інтелектуального, морально-духовного, національногромадянського рівня їхньої підготовки. У цьому підручнику системно, всебічно осмислено і викладено концептуальні засади теоретичного і практичного опанування журналістським фахом, розкрито методику творчої співпраці викладача і студента під час навчання, набуття студентами складових журналістської майстерності. Цей підручник – один із перших в Україні, в основу якого покладено студентські журналістські матеріали інформаційних, аналітичних і художньо-публіцистичних жанрів. Для студентів-журналістів вищих навчальних закладів і журналістів практиків.

Основи редагування

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Основи редагування: у 2-х ки. / З. В. Партико. - 2-гe вид., переробл. і допов. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017.-Кн.1 :підручник.-332с

Описано сутність редагування, методологічні засади теорії редагування, методи редагування. Розглянуто загальні норми редагування (інформаційні, соціальні, композиційні, рубрикаційні, логічні, лінгвістичні, психолінгвістичні, видавничі). Викладено галузеві норми редагування газетно-журнальних видань, радіопрограм, телепрограм та інтернет-видань й особливості редагування на різних етапах підготовки видань і радіо- й телепередач. Описано методи творчого редагування. Призначений для студентів вищих навчальних закладів, а також тих, хто опановує редагування самостійно.

Основи журналістики. Підручник. 5-те вид. перероб. та доп.

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Михайлин І. Л. Основи журналістики. Підручник. 5-те вид. перероб. та доп. К.: Центр учбової літератури, 2018,496 с.

У підручнику викладено один з основних навчальних курсів у системі підготовки майбутнього спеціаліста – «Основи журналiстики». Тут подані найважливіші теоретичні теми, передбачені програмою Міністерства освіти України, як-от: журналiстика як галузь масово інформаційної діяльності, функції журналiстики, журналiстика як галузь суспільно-політичної діяльності, соціальна позиція журналіста, журналiстика як система засобів масової інформації, свобода преси і журналістської діяльності та ін. Посібник розрахований на студентів спеціальності «Журналiстика» та молодих працівників засобів масової інформації, що роблять перші кроки на шляху до оволодіння професією, але не мають базової освіти.

» Журналістика